18.4 C
Białogard
poniedziałek, 20 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Broadway po polsku – tłumy białogardzian w Filharmonii

23 marca w Filharmonii Koszalińskiej odbył się koncert pt. „Broadway po polsku” w wykonaniu solistów z białogardzkiego zespołu G91. Organizatorem koncertu był m.in. Młodzieżowy Dom Kultury im. H. Jordana w Białogardzie.

Koncert zgromadził blisko pół tysiąca osób z Białogardu i Koszalina. Koncert realizowany został w ramach projektu licencjackiego Magdaleny Kazały – studentki kierunku Zarządzanie Instytucjami Artystycznymi na Uniwersytecie Gdańskim.

Była to muzyczna podróż do krainy nowojorskich teatrów i anglojęzycznych filmów muzycznych. Ta międzynarodowa wędrówka była tak naprawdę okazją do usłyszenia największych tytułów zza oceanu w polskim przekładzie. Przygotowaniem wokalnym młodych artystów zajęła się szefowa zespołu Iwona Barska-Dudzicz. Owacje na stojąco, podwójny bis świadczył o tym, że koncert przypadł do gustu wszystkim przybyłym na wydarzenie.
Patronat honorowy nad koncertem objął Piotr Pakuszto – Starosta Białogardzki oraz Piotr Jedliński – Prezydent Koszalina. Wydarzenie poprowadził Paweł Wiśniewski.
- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj