24.3 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Blisko 6 mln złotych na aktywizację osób bezrobotnych

źródło: www.powiat-bialogard.pl

Blisko 6 milionów złotych Powiatowy Urząd Pracy w Białogardzie wyda na szkolenia, kursy kwalifikacyjne czy pomoc w założeniu własnej działalności.

Na konferencji prasowej Piotr Pakuszto starosta białogardzki podkreślił, że w powiecie białogardzkim jest 16-procentowe bezrobocie, a oferta PUP w Białogardzie dla osób bezrobotnych i firm ich zatrudniających może ten wskaźnik obniżyć. „Można obecnie pozyskać środki na wiele form wsparcia, takich jak: staże, roboty publiczne, prace interwencyjne, szkolenie pracowników i osób bezrobotnych, czy pomoc przy otwieraniu działalności gospodarczej” – powiedział Piotr Pakuszto.

Jak zapewnił Henryk Ręcławowicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Białogardzie, osoby, które chcą wyjść z bezrobocia mogą liczyć na kompleksową pomoc: „Pokrywamy wszelkie koszty związane ze szkoleniami i kursami dla osób bezrobotnych, m.in. koszty dojazdów czy badań lekarskich. Staramy się, aby osoba zarejestrowana w naszym urzędzie i chcąca podjąć zatrudnienie bądź przekwalifikować się, otrzymała pełne wsparcie. W skali roku szkolenia i kursy wybiera 150-200 osób”.

Zachęcamy osoby chcące skorzystać z oferty PUP w Białogardzie, a w szczególności założyć działalność gospodarczą do kontaktu z pracownikami instytucji przy ul. Świdwińskiej 21.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj