2.4 C
Białogard
czwartek, 25 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Białogardzkim wodociągom grozi upadłość, a zarząd dostaje dodatkowe wynagrodzenie


Spółka Regionalne Wodociągi i Kanalizacja w Białogardzie chce dopłaty od miasta Białogard w wysokości 669 tys. zł. Wniosek w tej sprawie wpłynął już do urzędu. Jak pisze zarząd spółki pieniądze potrzebne są w celu pokrycia części zwiększonych kosztów działalności RWiK w pierwszym półroczu tego roku.

Miasto miałoby wpłacić spółce brakującą kwotę do końca czerwca. Pod wnioskiem, który otrzymali radni z Białogardu i burmistrz podpisali się prezes RWiK Rafał Słowik, kojarzony z burmistrz Białogardu Emilią Bury, oraz wiceprezes Karol Lisowski.

Jeśli miasto nie dopłaci spółce brakujących środków, to zdaniem zarządu RWiK spółka może być niewypłacalna i konieczne będzie złożenie wniosku o jej upadłość.

Zarząd RWiK chce, żeby radni zajęli się decyzją w sprawie dopłaty brakujących środków na najbliższej sesji rady miasta.

Zarząd spółki pisze do samorządów, że brakuje pieniędzy na funkcjonowanie RWiK, tymczasem 03 października 2022 r. Rada Nadzorcza RWiK podjęła uchwałę w sprawie ustalenia celów zarządczych dla członków zarządu na rok obrotowy 2022, zgodnie z którą warunkiem wypłaty wynagrodzenia zmiennego (uzupełniającego) jest realizacja celów zarządczych co najmniej na poziomie 60%.

Można odnieść wreżenie, że Zarząd RWiK wiedząc, że nie jest w stanie wykonać celów zarządczych na poziomie 100%, przedłożył do głosowania Radzie Nadzorczej uchwałę, która ma na celu obniżenie procentowego wykonania celów zarządczych, żeby otrzymać wynagrodzenie zmienne.

Uwaga! Za rok 2021 wynagrodzenie zmienne dla Prezesa wyniosło 22.050 zł. Miesięcznie prezes spółki otrzymuje wynagrodzenie na poziomie 16.500 zł plus 100 zł za używanie telefonu prywatnego do celów służbowych (uchwała kwiecień 2022), plus 500 zł – za używanie samochodu prywatnego do celów służbowych na terenie działania Spółki – Gmin Wspólników (uchwała kwiecień 2022). Spółka zwróci też Zarządowi koszty udziału w konferencjach i szkoleniach branżowych w kwocie do 10.000 zł rocznie po przedstawieniu przez niego dowodów poniesienia tych kosztów.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj