8.3 C
Białogard
środa, 21 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

Białogardzki PDS świętuje 20-lecie bez barier!

Powiatowy Dom Samopomocy działa już 20 lat! Swoje urodziny świętował podczas corocznej gali twórczości osób niepełnosprawnych pod hasłem „Twórczość bez barier”.

23 listopada w hali białogardzkiego liceum spotkali się uczestnicy domów samopomocy, warsztatów terapii zajęciowych z całego województwa. Gala rokrocznie organizowana przez Powiatowy Dom Samopomocy w Białogardzie miała tym razem szczególny charakter. Podczas uroczystości podsumowano dwie dekady działalności PDS. Były podziękowania, kwiaty, wyróżnienia, uśmiechy i łzy wzruszenia.

Na początek organizatorzy zaprezentowali swoim gościom krótki film, w którym uczestnicy zajęć PDS opowiedzieli o swoich doświadczeniach, o tym jak bardzo związani są z placówką, co znaczy dla nich możliwość wyrażania siebie poprzez integrację z innymi i poświęcanie się swoim pasjom.

W okolicznościowym przemówieniu starosta białogardzki Piotr Pakuszto podkreślił rolę jaką PDS pełni w budowaniu społeczności lokalnej:

„Widzę ogromny rozwój, zarówno strukturalny, organizacyjny placówki, a przede wszystkim rozwój uczestników (…) Przy każdych imprezach, które organizujemy razem z Powiatem Białogardzkim, zawsze możemy na Was liczyć i nigdy nie słyszymy nie. Zawsze się angażujecie i za to chciałbym Wam serdecznie podziękować.”

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne gospodarzy oraz zaproszonych gości. Prezentacje wokalne, taneczne, teatralne zrobiły ogromne wrażenie na zebranej publiczności. Artyści udowodnili, że osoby z niepełnosprawnościami są otwarte, twórcze, pełne pasji i ambicji.

Powiatowemu Domu Samopomocy w Białogardzie składamy od naszej redakcji życzenia kolejnych wielu lat owocnej działalności!

Poniżej przedstawiamy dwie galerie zdjęć z wydarzenia, autorem drugiej jest pan Marcin Pauba

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj