16.5 C
Białogard
niedziela, 23 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Białogard wspomina dziś 2 sierpnia 1299 roku

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82ogard#/media/Plik:Bia%C5%82ogard_ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Narodzenia_NMP..JPG

W weekend 30-31 sierpnia odbył się weekend urodzinowy miasta Białogard. W rzeczywistości urodziny miasta Białogard przypadają na dzień 2 sierpnia.

2 sierpnia 1299 roku Książę Pomorski Bogusław IV nadał miastu Białogard prawa miejskie lubeckie. Moment ten stanowił punkt, od którego nastąpił bardzo dynamiczny rozwój. Dzięki uzyskaniu praw miejskich miasto uzyskało pewną niezależność, co przyciągnęło germańskich osadników.

W latach 1315 – 1321 Białogard nawet stanowił rezydencję Księcia Pomorskiego następcy Bogusława IV.

Od tego czasu minęło już 723 lata, miasto Białogard trwa, rozwija się, zmienia na naszych oczach, raz na lepsze raz na gorsze, sobie i wszystkim mieszkańcom, życzymy, by nadchodziły tylko dobre zmiany, a także by miasto trwało przynajmniej kolejne 700 lat.

By dawało nam, to czego potrzebujemy i żebyśmy wszyscy pracowali na to, by było z czego dawać. Bo pamiętajmy Białogard to nasze wspólne dobro, każdy z nas jest za nie odpowiedzialny.

Niech to będą proste rzeczy jak wrzucenie śmieci do śmietnika zamiast na ulicę lub pod blok, sprzątanie po swoim psie, nieniszczenie mienia publicznego. Dbajmy o to, o co możemy, resztę niestety musimy oddać w ręce osób, które wybieramy.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj