18.4 C
Białogard
poniedziałek, 20 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Białogard: nowa firma odbierze śmieci

Już od kwietnia śmieci od mieszkańców Białogardu odbierać będzie nowa firma. Białogardzki urząd rozstrzygnął przetarg. Już jest drożej. Czy będzie lepiej?

O zmianie firmy mieszkańcy Białogardu nie dowiedzą się ze strony internetowej urzędu w Białogardzie, bo jej tam po prostu nie ma. Tak samo, jak w zakładce dotyczącej harmonogramu odbioru odpadów znajdziemy informacje zamieszczone w grudniu 2021 roku, a dotyczące minionego roku.

Przypominamy Pani Burmistrz i urzędnikom, że rozpoczął się już trzeci miesiąc nowego roku!

(grafika pochodzi z serwisu bialogard.info)

Od 1 kwietnia, przez rok, odpady od mieszkańców Białogardu odbierać będzie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. z Koszalina.

Za usługę mieszkańcy zapłacą 6.743.072,21 zł. Dotychczas odpady od mieszkańców Białogardu odbierała firma ATF. Urząd miasta w Białogardzie rozstrzygnął przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta Białogard w okresie od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024 r.

Czy możemy spodziewać się znów zamieszania z wymianą śmietników i walającymi się odpadami?

Czekamy na Państwa sygnały w tej sprawie – redakcja@bialogard.pl

Przypomnijmy: od stycznia 2023 roku mieszkańcy Białogardu płacą 38 zł miesięcznie za osobę, jeśli segregują odpady. W przypadku braku segregacji opłata wynosi 76 zł. Nowe, wyższe stawki dla mieszkańców Białogardu uchwalili radni na wniosek burmistrza Białogardu. Dla porównania stawki w gminie Karlino wynoszą 28,50 zł i 57 zł.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj