24.3 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Białogard gra dla braci Gollan

źródło: https://www.facebook.com/groups/735387064368440/user/100035963923883/

16 lipca w Białogardzie odbędzie się charytatywny koncert, którego celem jest uzbieranie środków, które pozwolą na rehabilitację i leczenie Kamila i Huberta Gollan.

Organizatorem imprezy jest fundacja Espero.

W ramach koncertu dostępne będą animacje dla dzieci, kiermasz ciast, kawa, grill oraz licytacje.

Gwiazdą występu będzie zespół Disco Polo Talar.

Koncert zacznie się o godzinie 17:00.

Bracia Kamil i Hubert Gollan urodzili się jako wcześniacy w 31 tygodniu ciąży. Kamil urodził się z wagą 1200g. Do trzeciego roku życia był upośledzony w stopniu umiarkowanym, występowała nadpobudliwość intelektualna.

Obecnie jest w normie intelektualnej, mimo tego ma zdiagnozowany Zespół Aspergera. Ze względu na Całościowe Zaburzenia Rozwojowe wymaga udziału w terapii sensorycznej, ponieważ jest niedostymulowany, ma zaburzenia czucia głębokiego, miewa tiki nerwowe. Najlepiej odnajduje sie w swoim świecie, w świecie bezpiecznym.

Jego brat Hubert urodził się z wagą 1400g. Choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce, spastyczne czterokończynowe, nie mówi, nie siedzi, nie chodzi.

Hubert ma upośledzenie w stopniu głębokim, wszczepioną zastawkę i padaczkę. Przeszedł operacje podcięcia przywodzicieli, jest po zabiegu wszczepienia Pega i po założeniu tracheostomii. Występuje u niego skolioza, ma podwichnięte prawe bioderko (źródło:https://www.fundacjaespero.org)

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj