18.4 C
Białogard
poniedziałek, 20 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

Białogard 408 gminą miejską w Polsce pod względem zrównoważonego rozwoju, Karlino w pierwszej setce

Jak donosi tygodnik Białogardzianin, miasto Białogard notuje coraz niższe noty w prestiżowym rankingu dziennika Rzeczpospolita dotyczącym zrównoważonego rozwoju. W najnowszej odsłonie rankingu Białogard zajął odległe, bo aż 408 miejsce, oznacza to spadek o 187 pozycji względem roku 2022 r. 

Jak wskazują autorzy rankingu „Miasta i gminy muszą na bieżąco odpowiadać na najważniejsze potrzeby mieszkańców i być gotowe na wyzwania przyszłości – podkreślają laureaci Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej 2023. Aby to osiągnąć trzeba myśleć w kategoriach zrównoważonego rozwoju.(…)Pomimo ubytków w dochodach z podatku PIT , kryzysu inflacyjnego i pogarszającej się koniunktury gospodarczej, samorządom udało zrealizować w minionym roku rekordowo wysokie inwestycje, dzięki czemu mogły kontynuować swoje strategie zrównoważonego rozwoju.(…)”.

Smuci niskie miejsce miasta Białogard, w którym ostatnie lata są dalekie od zrównoważonego rozwoju.

Jednak musimy wspomnieć, o jasnym punkcie na mapie naszego powiatu, a jest nim Karlino, które zajęło 63 pozycję. Co prawda w 2022 roku gmina miała 25 pozycję, jednak udało jej się w dalszym ciągu utrzymać dość wysoką pozycję.

Z kolei najmocniej awansowało Tychowo, które zajmowało 460 pozycję, a obecnie wyprzedziło miasto Białogard, awansując 225 pozycję.

Źródło i foto: Tygodnik Białogardzianin/ facebook.com, https://rankingi.rp.pl/rankingsamorzadow/2023

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj