22.1 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Bezpieczne wakacje 2023 – prosimy o zachowanie ostrożoności

źródło: bialogard.policja.gov.pl

Rozpoczęły się wakacje, czyli czas podróży i wypoczynku. Wielu z nas w trakcie wakacji będzie podróżowało indywidualnie lub całymi rodzinami. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Na drogach pojawiło się już więcej kierujących pojazdami, miłośników motocykli, rowerzystów, czy osób poruszających się na hulajnogach. Wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, ale także policjantom pełniącym służbę na drogach przyświecać powinno jedno, wspólne hasło: „Bezpieczne Wakacje”.

Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy i aktywności, poprzedzony zazwyczaj daleką podróżą. Na drogach należy spodziewać się większej liczby pojazdów dlatego zapewnienie sprawnego i bezpiecznego dotarcia do celu będzie najważniejszym zadaniem służb działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą zwracać uwagę, czy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegają przepisów, tj. stosują się do ograniczeń prędkości, korzystają z pasów bezpieczeństwa, właściwie przewożą dzieci w pojazdach.

Policjanci ruchu drogowego będą również kontrolować kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek oraz sprawdzać stan techniczny tych pojazdów.

Pamiętajmy, aby w czasie podróży, jak również w trakcie letniego wypoczynku, przestrzegać zasad bezpieczeństwa, kierować się zdrowym rozsądkiem i postępować w taki sposób, aby nie narażać nikogo na niebezpieczeństwo.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przez okres wakacji będzie prezentowało kolejną już odsłonę policyjnej mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, która będzie zamieszczona m.in. na stronach internetowych Policji. Każdy wypadek ze skutkiem śmiertelnym będzie oznaczony na interaktywnej mapie, podane zostaną statystyki dzienne oraz liczba wypadków od początku wakacji.

źródło: bialogard.policja.gov.pl

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj