3.9 C
Białogard
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

Bezpieczne ferie 2023

źródło: KPP Białogard

Zbliżają się ferie zimowe, które w województwie zachodniopomorskim potrwają od 13 do 26 lutego 2023 r. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Jednak ten czas niesie ze sobą też wiele zagrożeń. Jak ich uniknąć i bezpiecznie spędzić wolny zimowy czas; o tym mówili policjanci KPP Białogard oraz przedstawicielka Stacji — Sanitarno Epidemiologicznej w Białogardzie.

3 lutego funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie  oraz przedstawicielka Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Białogardzie spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Tychowie w  ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023”.

Takie działania prowadzone są od lat w całym województwie, również w powiecie białogardzkim. Podczas prelekcji przypominane są młodzieży  i dzieciom zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu, zagrożeń wynikających z  wchodzenia na zamarznięte zbiorniki wodne, bezpiecznego korzystania ze stoków górskich, a także zawierania znajomości z nieznajomymi osobami przez internet.

Podczas zajęć, jakie Komenda Powiatowa Policji prowadzi wspólnie z Sanepidem oraz WOPR Białogard uczniowie mają również możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia, a także sprzętu  prowadzących prelekcję tj. fantomy, które służą do nauki reanimacji.

Jeśli warunki pogodowe sprzyjają, słuchacze korzystają z możliwości poznania sprzętu,  który  wykorzystywany jest do ratowania osób, pod którymi załamał się lód, a także zaobserwowania jak to wygląda za sprawą inscenizowanych pokazów.

W tym roku zajęcia zostały przeprowadzone już w większości szkół oraz przedszkoli całego powiatu białogardzkiego.

Opracowanie: KPP Białogard

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj