24.3 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

Sąd Najwyższy powraca do sprawy z 2017 roku

Źródło: https://www.flickr.com/photos/klamurke/4651233923/in/photostream/

W 2017 roku doszło do tragedii, w której życie stracił 5-letni chłopiec, wpadł on do niezabezpieczonej studzienki, która znajdowała się nieopodal placu zabaw, na którym dziecko bawiło się z kolegami. Dziś sprawa powraca za sprawą Sądu Najwyższego, który zajmował się sprawą urzędniczki odpowiedzialnej za zabezpieczenie studzienek w mieście w tamtym okresie.

Ówczesna Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta w Białogardzie Ewelina Sz. została oskarżona przez Prokuraturę Rejonową w Białogardzie o niedopełnienie obowiązków służbowych od 1 czerwca 2011 r. do 21 czerwca 2017 r. i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia 5-latka.

W pierwszej instancji Sąd Rejonowy w Białogardzie wyrokiem z dnia 18 listopada 2020 roku uznał Ewelinę Sz. za winną zarzucanego czynu i wymierzył jej karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 1 rok, a także obowiązek zapłaty 3000 zł tytułem zadośćuczynienia, na rzecz rodziców dziecka oraz orzekł o kosztach.

W wyniku apelacji Sąd Okręgowy w Koszalinie 28 kwietnia 2021 roku uniewinnił Ewelinę Sz. od zarzucanych jej czynów.

Kasację od wyroku wniósł oskarżyciel, została ona uwzględniona przez Sąd Najwyższy, z naszych ustaleń wynika, że powodem uznania kasacji były nie ustalenia merytoryczne, ale kwestie formalne wyroku Sądu Okręgowego w Koszalinie, sprawa zostanie ponownie rozpatrzona przez Sąd Okręgowy w Koszalinie, o wyznaczeniu terminu rozprawy będziemy państwa informować na bieżąco.

 

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj