8.3 C
Białogard
środa, 21 lutego, 2024
- REKLAMA -spot_img

7 grudnia ciekawa konferencja w Karlinie

Gmina Karlino wspólnie ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza 7 grudnia 2023 g. 9:00 na konferencję Gmina w Kryzysie KARLINO 2023. Przygotowanie władz i społeczności lokalnych do zarządzania skutkami uwolnionych zagrożeń wynikających ze zmiany klimatu w Polsce i w Niemczech.

Zmiany klimatu powodują powstawanie nowych zagrożeń dla ludności oraz dla infrastruktury publicznej, która wyznacza poziom cywilizacyjny społeczności lokalnych oraz ma wpływ na jakość życia obywateli. Podstawowym celem władzy lokalnej jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Władze lokalne stają przed wyzwaniem zidentyfikowania nowych zagrożeń oraz przygotowania mieszkańców i struktur samorządowych na ryzyko ich wystąpienia.

Cele konferencji:

1. Współdziałanie lokalnych centrów zarządzania kryzysowego z centrami reagowania służb, inspekcji i straży, administracji rządowej i podmiotów odpowiedzialnych za funkcjonowanie infrastruktury krytycznej.

2. Przygotowanie, weryfikacja i aktualizacja planów zarządzania ryzykiem.

3. Sprawdzenie jakości planów reagowania.

4. Weryfikacja zasad koordynacji, rozumianej jako zarządzanie niezależnymi podmiotami.

5. Weryfikacja katalogu potrzeb technicznych i organizacyjnych niezbędnych do redukcji skutków zdarzeń.

Konferencja odbędzie się w Homanit Arenie w Karlinie (ul. Kościuszki 1A). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W załączeniu  przesyłamy program wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa –prezentacja nowoczesnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego zakupionego w ostatnich latach oraz prezentacja firm zaopatrujących w sprzęt ratowniczy, ochrony osobistej, transportowy i łączności.

Zachęcamy do udziału zarówno w konferencji, jak i samej wystawie (wstęp wolny, obowiązuje rejestracja). Więcej informacji tel. 664963816, mail: promocja@karlino.pl.

źródło: Karlino.pl

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj