3.9 C
Białogard
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

3 rocznica śmierci Stefana Strzałkowskiego

źródło: gk24.pl

Już 3 lata minęły, jak pożegnaliśmy Stefana Strzałkowskiego, zasłużonego białogardzianina, samorządowca i posła na sejm VI, VII i VIII Kadencji. 

W rocznicę śmierci Stefana Strzałkowskiego chcielibyśmy przybliżyć wszystkim jego postać.

Stefan Strzałkowski urodził się 31 sierpnia 1957 r. w Białogardzie. Z wykształcenia był nauczycielem – ukończył gorzowską filię Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, a także studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie. W zawodzie pracował 20 lat, był nauczycielem i dyrektorem szkoły.

W latach 1998 – 2002 piastował stanowisko Starosty Powiatu w Białogardzie. Później został Burmistrzem Białogardu i urząd ten pełnił do 2009 roku. Mandat Poselski uzyskał po tragicznej śmierci Mariana Golińskiego. W wyborach w 2011 r. z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W 2015 nie został wybrany na kolejną kadencję, jednak kilka tygodni po rozpoczęciu kadencji ponownie został posłem, zastępując Czesława Hoca.

W kolejnych latach kandydował jeszcze na stanowisko burmistrza Białogardu (2018), jak i starał się o reelekcję do sejmu (2019), plany te jednak się nie powiodły. Dalszą karierę polityczną przerwała śmierć, która przyszła po niego w dniu 8 listopada 2019 roku. Stefan Strzałkowski został pochowany na cmentarzu w Pękaninie w dniu 16 listopada 2019 roku.

Cały czas będziemy pamiętać Stefana Strzałkowskiego, jako osobę z niesamowitym wyczuciem politycznym, oddanego swojemu samorządowi i ziemi, w której się wychował, pracującego na rzecz rozwoju ziemi białogardzkiej i jej mieszkańców.

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj