18.8 C
Białogard
wtorek, 18 czerwca, 2024
- REKLAMA -spot_img

23 czerwca Dzień Ojca

źródło: pixabay.com

23 czerwca w Polsce obchodzony jest „Dzień Ojca”, z okazji tego święta redakcja Bialogard.pl życzy wszystkim ojcom wielu cudownych chwil z ich pociechami, odwagi i wytrwałości, a także dziękujemy za wychowanie, za pokazanie nam jak funkcjonuje świat i tego, jakim należy być człowiekiem. Wychowanie dziecka, jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu każdego człowieka, dlatego ci, którzy podejmują się tego zadania, powinni być obdarzeni szacunkiem.

Tradycja obchodów Dnia Ojca wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, początkowo była obchodzona tylko lokalnie, pierwszy raz uroczystości z okazji tego dnia miały miejsce w 1910 r. w Spokane w stanie Waszyngton i wynikało z faktu, że 3 lata wcześniej ustanowiony został Dzień Matki. Sonora Smart Dood, chciała uhonorować swojego ojca, który samotnie wychował ją i piątkę jej rodzeństwa.

Uroczystości w Spokane przyjęły się bardzo dobrze, a obchody tego dnia zostały spopularyzowane na całym  Świecie, niektóre państwa zaczęły wpisywać ten dzień do swoich kalendarzy świąt.

Co ciekawe w Polsce stało się to szybciej niż w Stanach Zjednoczonych, gdyż w Polsce obchodzimy Dzień Ojca od 23 czerwca 1965 roku, a w USA za sprawą prezydenta Nixona od 1972 r.

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj