21.7 C
Białogard
sobota, 18 maja, 2024
- REKLAMA -spot_img

20-latek mocno przesadził, teraz za to odpowie

źródło: pixabay.com

W niedzielę 5 marca  funkcjonariusze Posterunku Policji w Tychowie zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Tychowo, który dokonał kradzieży samochodu. Jak się okazało, mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Tychowie zostali poinformowani o kradzieży samochodu osobowego marki Mercedes Benz. Policjanci natychmiast podjęli czynności operacyjne, w wyniku których wytypowali sprawcę kradzieży.

Następnie udali się do miejsca, gdzie mężczyzna miał przebywać. 20-latek na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci udali się za nim w pościg. Po zatrzymaniu i obezwładnieniu mężczyzna został  doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Białogardzie celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Jak się okazało mężczyzna poza faktem dokonania kradzieży pojazdu, którym kierował, będąc w stanie nietrzeźwości, nie posiadał również uprawnień do kierowania. Wynik przeprowadzonego badania w wydychanym powietrzu wykazał 1,44 promila.

Jak ustalili policjanci z Posterunku Policji w Tychowie, w trakcie prowadzonych czynności udział w kradzieży pojazdu marki Mercedes Benz miała również 30-letnia koleżanka ww. sprawcy. Po przebadaniu kobiety na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że miała ona 1,28 promila. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna zostali zatrzymani, a noc spędzili w policyjnym areszcie.

Jak przewiduje Kodeks Karny za przestępstwo z art.278§1 kk (kradzież) grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo z art. 178a kk. (jazda pod wpływem) grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd wymierzając karę, będzie brał pod uwagę oba czyny, których dopuścił się ten młody mężczyzna, wymierzając mu karę łączną.

źródło i opracowanie: KPP Białogard/ facebook.com

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj