0.2 C
Białogard
wtorek, 23 kwietnia, 2024
- REKLAMA -spot_img

10 zasad wypoczynku nad wodą

Rozpoczął się lipiec. Czas wzmożonego ruchu na plaży i innych kąpieliskach. Pamiętajmy w tym czasie o zachowaniu bezpieczeństwa.

Wypoczynek nad wodą jest zawsze bardzo miły, jednak należy zadbać o to, żeby był on też bezpieczny.

  1. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby korzystać z kąpielisk, na których obecni są ratownicy WOPR sprawujący opiekę nad wypoczywającymi.
  2. Absolutnie nie należy kąpać się na tzw. dzikich kąpieliskach oraz na kąpieliskach będących zalanymi żwirowniami lub gliniankami – są one bowiem bardzo głębokie, mają nierówne dno, a przede wszystkim nie ma na nich ratowników.
  3. Zawsze należy przestrzegać regulaminu konkretnego kąpieliska – nie można zatem wypływać poza oznakowaną bojami taflę wody, jak również należy przestrzegać ewentualnych znaków dotyczących zakazu skakania do wody.
  4. Należy pamiętać o tym, że skakanie w niedozwolonym miejscu może skończyć się tragicznie – można zostać kaleką do końca życia z powodu uszkodzenia rdzenia kręgowego.
  5. Nigdy nie należy wchodzić do wody, kiedy ratownicy umieszczają na maszcie czerwoną flagę – oznacza to bezwzględny zakaz kąpieli!
  6. Należy pamiętać też o tym, że spędzając nad wodą czas z dziećmi, nie wolno nawet na chwilę spuszczać ich z oczu – chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.
  7. Nie wolno wchodzić do wody pod wpływem alkoholu – takie popisy także zwykle kończą się tragicznie.
  8. Trzeba pamiętać też o tym, że do wody należy wchodzić stopniowo, nie można po długim wygrzewaniu ciała na słońcu wskakiwać do wody od razu, może to bowiem doprowadzić do wstrząsu termicznego.
  9. W przypadku korzystania z łódki czy kajaka, koniecznie należy też założyć dopasowany do wzrostu i masy ciała kapok.
  10. Pływając na materacu czy pontonie nie wolno wypływać za daleko, bowiem w ten sposób możemy zostać zniesieni przez prąd wody, co także może skończyć się źle.

źródło: doz.pl

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj