24.3 C
Białogard
piątek, 12 lipca, 2024
- REKLAMA -spot_img

1 Marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białogardzie [galeria]

źródło: Piotr Pakuszto, starosta białogardzki/ facebookcom

Wczoraj 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, z okazji tego wydarzenia w odbyły się uroczystości upamiętniające ten dzień, a także przygotowano inne elementy, które pozwoliły przypomnieć wszystkim o niezłomności żołnierzy wyklętych.

Na budynku i ogrodzeniu należącym do Domu Pomocy Społecznej w Białogardzie (ul. Mickiewicza oraz Św. Brata Alberta) wywieszono patriotyczne banery.

Pod Pomnikiem Ofiar Totalitaryzmu w Białogardzie odbyła się uroczystość, w której przedstawiciele samorządu, służb, placówek edukacji i organizacji złożyli kwiaty na cześć pamięci żołnierzy wyklętych.

Przy Młodzieżowym Domu Kultury w Białogardzie postawiono wystawę tematyczną, którą może obejrzeć każdy.

Ekspozycja przedstawia historię polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego w latach 1944-1963. Uczestnicy ruchu oporu przeciw sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy mieli zostać wymazani ze społecznej świadomości przez komunistyczny reżim. Autorzy wystawy przywracają pamięć o „żołnierzach wyklętych”, prezentując wybrane sylwetki członków konspiracji i losy ich rodzin, przypominając najważniejsze nurty podziemia czy przybliżając działalność komunistycznego aparatu represji.

 

 

 

 

 

 

- REKLAMA -
NAJŚWIEŻE AKTUALNOŚCI
- REKLAMA -
NAJPOPULARNIEJSZE
- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj